WA05005DIS24LL
Hollow Fiber TFF | Re-use | Discover 24" | 50kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Discover 24
Item No.:
WA05005DIS24LL
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Filter areas: 52 cm² to 579 cm²
  • Excellent scalability within laboratory settings ​​​​​​​
  • Scale
    Lab
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: Luer Lock Permeate: Luer lock
Dimensions
  • Filter Diameter
    0.95 cm
  • Filtration Area
    0.0107 m2
  • Length
    24"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Discover
  • Fiber ID
    0.5 mm