SU01010RXL12S0
Hollow Fiber TFF | Single-Use | Researcher XL 12" | 10kD | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Single-Use | Researcher XL 12
Item No.:
SU01010RXL12S0
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Filter areas: 444 cm² to 0.51 m²
  • Available lengths: 12, 24 and 41 inches
Benefit from:
  • High flux rates and improved product recovery
  • Excellent scalability from pilot to production
  • Scale
    Pilot
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 0.75" TC Permeate: 0.375" hose barb
Dimensions
  • Filter Diameter
    2.00 cm
  • Filtration Area
    0.0617m²
  • Length
    12"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Researcher XL
  • Fiber ID
    1.0 mm