SU91010MPR41SG
Hollow Fiber TFF | Single-Use | mini Bioproducer 41" | 0.1µm | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Single-Use | mini Bioproducer 41
Item No.:
SU91010MPR41SG
Key Features:
  • Membrane pore sizes: 0.1, 0.2, and 0.45 µm
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Scale
    Process
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 0.75" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    7.00 cm
  • Filtration Area
    2.50 m²
  • Length
    41"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    mini Bioproducer
  • Fiber ID
    1.0 mm