SU92010PRO12SG
Hollow Fiber TFF | Single-Use | Bioproducer 12" | 0.2µm | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Single-Use | Bioproducer 12
Item No.:
SU92010PRO12SG
Key Features:
  • Membrane pore sizes: 0.1, 0.2, and 0.45 µm
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Scale
    Process
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 1" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    9.00 cm
  • Filtration Area
    1.21 m²
  • Length
    12"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Bioproducer
  • Fiber ID
    1.0 mm