WA01005DIS12LL
Piece
1
*Custom/bulk order quotes are provided within 72 hours of request.
Hollow Fiber TFF | Re-use | Discover 12" | 10kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Discover 12
Item No.:
WA01005DIS12LL
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Filter areas: 52 cm² to 579 cm²
  • Available lengths: 12, 24, and 41 inches
Benefit from:
  • High flux rates and improved product recovery ​​​​​​​
  • Excellent scalability within laboratory settings ​​​​​​​
  • Scale
    Lab
  • Usage
    Reusable
Connections (Physical)
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: Luer Lock Permeate: Luer lock
Dimensions
  • Filter Diameter
    0.95 cm
  • Filtration Area
    0.0052 m2
  • Length
    12"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Discover
  • Fiber ID
    0.5 mm