WA05005RES41S0
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher 41" | 50kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher 41
Item No.:
WA05005RES41S0
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 0.75" TC Permeate: 0.375" hose barb
Dimensions
  • Filter Diameter
    2.00 cm
  • Filtration Area
    0.1716 m2
  • Length
    41"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Researcher
  • Fiber ID
    0.5 mm