WA10005INV12S0
Hollow Fiber TFF | Re-use | Investigator 12" | 100kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Investigator 12
Item No.:
WA10005INV12S0
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Filter areas: 444 cm² to 0.51 m²
  • Excellent scalability from pilot to production ​​​​​​​
  • Scale
    Pilot
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 0.5" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    3.30 cm
  • Filtration Area
    0.13 m2
  • Length
    12"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Investigator
  • Fiber ID
    0.5 mm