WA30005RXL24S0
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher XL 24" | 300kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher XL 24
Item No.:
WA30005RXL24S0
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 0.75" TC Permeate: 0.375" hose barb
Dimensions
  • Filter Diameter
    2.00 cm
  • Filtration Area
    0.1305 m2
  • Length
    24"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Researcher XL
  • Fiber ID
    0.5 mm