WA94510RES12S0
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher 12" | 0.45µm | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Researcher 12
Item No.:
WA94510RES12S0
Key Features:
  • Membrane pore sizes: 0.1, 0.2, and 0.45 µm
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 0.75" TC Permeate: 0.375" hose barb
Dimensions
  • Filter Diameter
    2.00 cm
  • Filtration Area
    0.044 m2
  • Length
    12"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Researcher
  • Fiber ID
    1.0 mm