BA00310PRO24SG
Hollow Fiber TFF | Re-use | Bioproducer 24" | 3kD | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Bioproducer 24
Item No.:
BA00310PRO24SG
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Filter areas: 0.61 m² to 15.42 m²
  • Available lengths: 12, 24 and 41 inches, for Grand XL 43 inch instead of 41 inch
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 1" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    9.00 cm
  • Filtration Area
    2.69 m2
  • Length
    24"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Bioproducer
  • Fiber ID
    1.0 mm