WA01005INV24S0
Hollow Fiber TFF | Re-use | Investigator 24" | 10kD | 0.5 mm
Hollow Fiber TFF | Re-use | Investigator 24
Item No.:
WA01005INV24S0
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm ​​​​​​​
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 0.5" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    3.30 cm
  • Filtration Area
    0.28 m2
  • Length
    24"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    Investigator
  • Fiber ID
    0.5 mm