SU00510MPR24SG
Hollow Fiber TFF | Single-Use | mini Bioproducer 24" | 5kD | 1.0 mm
Hollow Fiber TFF | Single-Use | mini Bioproducer 24
Item No.:
SU00510MPR24SG
  • Fiber inner diameter: 1.0 mm
  • Filter areas: 0.61 m² to 15.42 m²
  • Available lengths: 12,24 and 41 inches, for Grand XL 43 inch instead of 41 inch
Benefit from:
  • Superior flux rates and enhanced product recovery
  • Seamless scalability for industrial production
  • Significantly reduced processing times and operational costs
  • Robust durability and broad chemical compatibility
  • Scale
    Process
  • Connector(s)
    Feed/Retentate: 1.5" TC Permeate: 0.75" TC
Dimensions
  • Filter Diameter
    7.00 cm
  • Filtration Area
    1.35 m²
  • Length
    24"
General Specifications
  • Capsule/Cartridge Format
    mini Bioproducer
  • Fiber ID
    1.0 mm